top of page
IMG-20230508-WA0013.jpg

Düğünümüz

İnternet sitemizin bu sayfasını düğünle ilgili merak edilen detaylara ayırdık. Sizleri bu mutlu günümüzde aramızda görmekten büyük bir sevinç duyarız. Lütfen sayfanın en altında bulunan formu doldurarak katılımınız hakkında bizi bilgilendirin.

WhatsApp Image 2023-12-05 at 13.21.08 (1).jpeg

Her şey nasıl başladı?

Her şey 2018 yılında başlamıştı. Matthew Pavia Üniversitesi'nde tıp okuyordu, Yasemin ise Eskişehir'de eğitimine devam ediyordu. İkisinin de aklında bambaşka fikirler vardı gelecekleri ile ilgili. Ama kader ağlarını ördü ve bu iki kişinin hayatları Yasemin'in İtalya'ya Erasmus  öğrenci değişim programı ile gelmesiyle değişti.

WhatsApp Image 2023-12-05 at 13.21_edited.jpg
WhatsApp Image 2023-12-05 at 13.21.08 (12).jpeg

İtalya macerası 

Yasemin ve Matthew birbirlerinden haberleri olmadan aynı ortamlarda bulundular, aynı hastane koridorlarında vizit attılar belki de birbirlerini görmeyi dakikalarla kaçırdılar. Ta ki o güne kadar... Yasemin'in İtalya'dan ayrılmasına haftalar kala bir hastane odasında göz göze geldiler.

İlk görüşte aşk mıydı? Yoksa ortak ilgi alanları mıydı onları birbirlerine çeken? Belki de iki ruh eşinin bambaşka bir zaman ve mekanda birbirlerini bulmasıydı.

Mezuniyet

Başlangıçta, ne Yasemin ne de Matthew'un aklında uzak mesafe ilişkisi yaşamak vardı. Ama geçen zaman, aralarındaki kilometrelerce uzaklık ya da COVID-19 pandemisi onların birbirlerine olan sevgisini etkilemedi. Aksine daha büyük bir aşka sarıldılar birbirlerine. Fakat ilişkilerinin geleceği ile ilgili karar vermeleri gereken zaman da hızla yaklaşıyordu.  

WhatsApp Image 2023-12-05 at 13.21.08 (4).jpeg

Yeni rota oluşturuluyor: İrlanda

2022 yazında, Yasemin yurtdışında çalışma ruhsatını almak için sınavlara hazırlanırken, Matthew İtalya acillerinde ter döküyordu. İkisi de  gelecekleri ile ilgili bir karar vermeleri gerektiğinin farkındaydı. Nereye gitmelilerdi yoksa büyülü bu aşk buraya kadar mıydı? Kalp kırıklarından, akıtılan gözyaşlarından ve uzun süren konuşmalardan sonra karar verilmişti. Şanslarını İrlanda'da deneyeceklerdi. 

I said YESSS!!

İrlanda'da ki hayatları yeni başlamışken, Yasemin kendi halinde ülkeye uyum sağlamaya çalışırken, Matthew planlar yapıyordu. Kararını vermişti; ilişkileri bir sonraki aşamaya taşınmalıydı. Şimdi sırada eşsiz bir yüzük bulmak ve benzersiz bir evlilik teklifi hazırlamak vardı.

Aylar süren planlamalar ve  saatlerce süren Türkçe derslerinden sonra Matthew hazırdı. Ve o gün, 31 Mart 2023'te, Matthew evlilik teklifini etti.

Ve Yasemin EVEEEET !! dedi.

Hadi şimdi gelin sonrasını beraber yazalım. Masalsı bir düğün yapalım!!!

WhatsApp Image 2023-12-05 at 13.21.08 (9).jpeg

The Venue

Konaklama

Chateau Villarlong'u düğünümüz için tercih etmemizin sebeplerinden biri de siz değerli konuklarımız için konaklama seçeneği olmasıydı.  Düğünümüz süresinde otel dışarıdan misafirlere kapalı olmakla birlikte, sizler için geniş ve ferah apartlarda konaklama imkanı da sunuyor.  Apartlar 2 ila 6 odadan oluşmakta ve çoğu odada ebeveyn banyosu bulunmakta. Otelde bulunan havuz, siz değerli misafirlerimizin kullanımına açık olacaktır. Mayonuzu getirmenizi öneririz. 

Misafirlerimiz için ayrılmış 25 oda bulunmakta ve odaların 2 günlük ücreti 200 euro olarak belirlendi. 

Dışarıda konaklamak isteyen misafirlerimiz için, düğün mekanımıza yakın bir çok seçenek bulunmakta olduğunu belirtelim. Minervois civarında çeşitli AirBnB mülklerini  ya da Chateau Saint Jacques D'Albas'ı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda arabayla 20 dk. uzaklıkta bulunan Carcassonne şehrinde de bir çok otel ve AirBnB bulabilirsiniz. 

iStock-9356817741.jpg

Düğün Programımız

31 mayıs Cuma günü, Francis ailesinin harika şefleri tarafından hazırlanmış akşam yemeği ile size hoş geldiniz diyeceğiz. 1 Haziran Cumartesi günü, düğün günümüzde, hafif bir öğlen yemeği tercih etmek isteyen misafirlerimiz için açık büfe bir öğle yemeği sunmayı planlıyoruz. İsteyen misafirlerimiz için arabayla kısa sürede ulaşabileceğiniz farklı yeme-içme alternatifleri de bulunmaktadır.

Düğün yemeğimiz  Traiteur Hille isimli yemek şirketi tarafından hazırlanacak. Herhangi bir yiyeceğe alerjiniz  yada yemek ile ilgili özel tercihleriniz varsa lütfen bizi haberdar edin. Ayrıca hem alkollü hem de alkolsüz içecek servisi yapacak bir bar da gece geç saatlere kadar hizmetimizde olacak. 

Düğün günümüz için kıyafet kodunu " kokteyl" olarak belirlediğimizi belirtmek isteriz. 

İletişim

Chateau Villarlong, Villarlong, 11600 Villarzel-Cabardès, France

00353 (87) 1500 719 - Matthew

00353 (87) 7953 019 - Yasemin

Lütfen konaklama tercihinizi seçiniz

Yanıtınız için teşekkür ederiz!!

bottom of page